$artistdata->imageCredit

Brit Floyd ANIMALS 50

Påmelding forhåndssalg

Forsalg via vårt nyhetsbrev fra 30. september kl. 10.00

Ordinært salg starter:
fredag 02. oktober 2026 klokken 10:00

STED

Griegsalen – Grieghallen

DATO

Lørdag 02. oktober 2027

DØRENE ÅPNER TID

19:00 20:00

ALDER

Fri alder

VERGEORDNING

SE VERGESKJEMA

PRIS

Fra 695 + avgift

BRIT FLOYD – ANIMALS 50: World Tour 2027

Brit Floyd vender tilbake i 2027 med Animals 50, en spektakulær ny produksjon som markerer 50-årsjubileet for et av Pink Floyds mest kraftfulle og varige album.

Forsalg via vårt nyhetsbrev fra onsdag 30. september kl. 10.00
Ordinær salgsstart fredag 2. oktober kl. 10.00


Animals ble utgitt i 1977 og var løst inspirert av George Orwells klassiske roman Kamerat Napoleon (Animal Farm). Albumet omformet temaer som makt, ulikhet og sosial splittelse til et mørkt og kompromissløst musikalsk mesterverk. Med episke komposisjoner som «Dogs», «Pigs (Three Different Ones)» og «Sheep» forblir albumet en solid favoritt blant Pink Floyd-fans verden over.

Animals 50 vil bringe dette landemerke-albumet til live i sin helhet, sammen med en ambisiøs ny sceneproduksjon. Showet vil også by på mange av Pink Floyds største hits og fanfavoritter, inkludert «Time», «Money», «Shine On You Crazy Diamond», «Comfortably Numb» og «Another Brick in the Wall, Part 2».

De siste årene har Brit Floyd delt scene på tvers av USA, Storbritannia og Europa med musikere fra Pink Floyd og Roger Waters sine turnéband. Spesialgjester har inkludert Pink Floyd-bassist og vokalist Guy Pratt, korsangerne Durga McBroom og Machan Taylor, saksofonist Scott Page, samt Roger Waters' keyboardist Harry Waters og trommeslager Graham Broad. Sommeren 2025 gikk Brit Floyd også sammen med den ikoniske musikeren og produsenten Alan Parsons for en anerkjent serie doble konserter på ikoniske scener rundt om i California og Nevada.

Brit Floyd regnes som verdens fremste Pink Floyd-opplevelse og har spilt over 1 600 konserter rundt om i verden siden oppstarten i 2011. 2027-produksjonen vil vise frem bandets eksepsjonelle musikalitet sammen med oppslukende visuelle effekter, teatralsk sceneoppsett, oppblåsbare figurer, lasere og et prisbelønt laser- og lysshow.

Bli med Brit Floyd på en uforglemmelig reise gjennom musikken, bildene og de provoserende idéene fra Animals, og opplev Pink Floyds tidløse musikk vekket til live på scenen. 


VENUE

Griegsalen – Grieghallen

FØRST I BILLETTKØEN?

Som medlem av Bergen Live og Bergenfest sin konsertklubb mottar du informasjon på e-post og i Facebook-nettverket om forsalg, nyheter og tilbud fra Bergen Live og Bergenfest. Ved påmelding samtykker du til vilkårene for konsertklubben som beskrevet i vår personvernerklæring.

BILLETTER OG HOTELLPAKKER

GRUPPER OG BILLETTER
09901
GRIEGHALLENS BILLETTKONTOR
55 21 61 50
HOTELLPAKKE
SHOWPAKKER.NO