Billetter i salg fra 15. desember kl 12.00
DATO
Tirsdag 23. & onsdag 24. februar kl 17.30
DØRENE ÅPNERTID
17:30 17:30
ALDER
18 år
PRIS
745 + billettavgift
Billetter i salg fra 15. desember kl 12.00
Orientering til publikum: Smakingene er utsatt fra 20. & 21. januar til 23. & 24. februar. Kjøpte billetter til 20. januar gjelder til 24. februar. Kjøpte billetter til 21. januar gjelder til 23. februar. Sesongkortholdere skal delta på smakingen 23. februar. Mer info >>
At den europeiske vinens vugge sto i Hellas, hersker det liten tvil om. Det skorter ikke på vinhistorie, men at landet har en mengde særegne druer som ikke finnes noen andre steder, er et konkurransefortrinn grekerne selv ikke har skjønt før i senere tid. Bare på Santorini finnes 53 egenartede vindruer.
I vulkanske vinmarker som klorer seg fast i et forblåst krater. Men her, som flere andre steder i Hellas, har etterspørselen etter vinene de lager økt i takt med kvaliteten. Og så har prisene fulgt etter. Det har ført til at kvalitetsvin fra Hellas har kommet opp på et fransk prisnivå, og vips, på noen år er gresk vin blitt den store snakkisen. Vinene fra regioner som Naoussa i Makedonia i Nord-Hellas og Santorini, er så definitivt verdt å bli bedre kjent med.
Vi starter med en velkomst og noe å bite i kl. 17.30.
Sittende vinsmaking starter kl. 18.00.
Ingen forkunnskaper er nødvendig – kun interesse for god vin.
Smakingen er ledet av den anerkjente sommelieren og vinskribenten Merete Bø. Ingen forkunnskaper er nødvendig – kun interesse for god vin.
Velkommen!