Fyll ut vergeskjemaet under. Du får tilsendt kvittering på e-post som du fremviser i døren på konsertstedet. Som verge må du være minimum 23 år. Du kan ha ansvar for maksimum to personer under 18 år.
Nedre aldersgrense i følge med verge kan variere fra konsert til konsert. Se hvilke aldersgrenser som gjelder for den aktuelle konserten på bergenlive.no.
Klassiske områder, ukjente druer – 14. oktober 2026
I denne smakingen beveger vi oss utenfor allfarvei og ser nærmere på de mindre kjente druene fra noen av verdens mest berømte vinregioner. Her handler det ikke om de klassiske vinene alle forventer, men om alternativene som ofte havner i skyggen av de store navnene.
Hvordan smaker egentlig Verduno Pelaverga fra Piemonte? Hvorfor lager man Aligoté i Burgund? Kan Gamay fra Loire utfordre forventningene våre? Og hvordan uttrykker Chardonnay seg i Toscana?
Dette er en smaking for deg som liker å oppdage nye sider av klassiske områder, og som er nysgjerrig på druene og stilene som sjelden får hovedrollen.
Som medlem av Bergen Live og Bergenfest sin konsertklubb mottar du informasjon på e-post og i
Facebook-nettverket
om forsalg, nyheter og tilbud fra Bergen Live og Bergenfest. Ved påmelding samtykker du til vilkårene for
konsertklubben som beskrevet i vår personvernerklæring.
Som medlem av Bergen Live og Bergenfest sin konsertklubb mottar du informasjon på e-post og i
Facebook-nettverket om forsalg, nyheter og tilbud fra Bergen Live og Bergenfest. Ved påmelding
samtykker du
til vilkårene for konsertklubben som beskrevet i vår personvernerklæring.